Lemat, strona prywatna

Archiwum newsów

(2014-09-20)

Orange w kulki sobie leci.

Mam internetdsl od Orange - Turbo DSL 10Mbit (nominalnie). W regulaminie jak byk stoi "do 10Mbit" - no to oczekuję, że będę miał co najmniej 60% (z czystej ludzkiej przyzwoitości, że dostanę przynajmniej połowę tego ile jest napisane) i jak będzie z górki i z wiatrem to uzyskam 100%. Dupa. Obecnie mam 2.6-2.8Mbit.
Oczywiście przez pewien okres czasu tuż po zmianie abonamentu z poprzedniego 2Mbit uzyskiwałem większe prędkości. Ale się okazuje (jak mi to pani na Błękitnej tłumaczyła), że jestem bardzo daleko od centrali, sygnał mam słaby więc aby mi nie zrywało połączenia co chwila - obniżyli mi prędkość / częstotliwość / parametry / uj wie co.

Swoją drogą zarówno Orange jak i Netia oferują jeszcze większe prędkości - kilkadziesiąt Mbit - sprawdzałem dla 3 różnych lokalizacji w Toruniu - "brak warunków technicznych". Musiałbym mieć chyba Centralę po drugiej stronie ulicy aby takie warunki techniczne uzyskać. Niestety Toruń to pod tym względem zadupie.

(2013-12-06)

Dostałem ostrzeżenie

W trosce o dobro wszystkich przedsiębiorców nasz dział prawny sprawdził poprawność Państwa regulaminu na stronie www . Niestety przedmiotowy regulamin zawiera nieprawidłowości jak i słowa niedozwolone (abuzywne). Najczęściej dzieje się tak, ponieważ znaczna większość ludzi kopiuje regulaminy czy też się nimi wzoruje a jednak każda branża jest inna. W związku z powyższym proponujemy a wręcz nalegamy na zamówieniu naszej usługi celem sporządzenia poprawnego regulaminu.

Ponadto w Waszym regulaminie nie ma również wzmianki o rejestracji zbiorów danych osobowych w GIODO co jest obowiązkowe pod względem obowiązującego prawa. Również w tej kwestii służymy pomocą gdzie przygotowujemy całość dokumentacji i wniosku rejestracyjnego. Każda strona www (newsletter, zakupy online czy inne, które pozyskują dane osobowe, adresy email itp).


Ponieważ nie wszyscy rozumieją zawiły język prawniczy użyty w tym liście postaram się go przetłumaczyć na język ludzki:

"Mamy chrapkę na Waszą kasę. Stado małp zamkniętych w pokoju z napisem "dział prawny" wymyśliło, że będziemy wysyłali takie listy na adresy biuro@ we wszystkich domenach, jakie znajdziemy. W liście tym będzie zawarte trochę głupot, trochę kłamstw a następnie wzbudzimy panikę przed 1000 złotową karą.
Na szczęście obsługująca nasz zewnętrzna firma prawnicza (prawnicy z prawdziwego zdarzenia, w odróżnieniu od ww pokoju) zakazała nam się podpisywać pod tym listem, bo inaczej ktoś mógłby się poczuć urażony i wyrazić swoje niezadowolenie poprzez pozwanie Nas za rozsyłanie niezamówionej informacji handlowej."

Spam zawiera link do shop-zone.pl. Ta domena jest hostowana na IP 178.32.201.210, które jakiś czas temu uczestniczyło w wysyłaniu spamu "dla Pawełka".

Ale w jednym mają rację: moja strona zawiera słowa abuzywne - wszystkim spamerom mówię "wypierdalać!"
(2013-11-19)

biznesmail.sx

Rozsyła spam pigułkowy z 198.50.200.0/24

(2013-10-04)

spamer od "pracy" się obudził

i rozsiewa spam podając adres kontaktowy w domenie studio-pl.com

(2013-08-01)

Jeżeli linux (serwer) "wisi" na ekranie gruba

I nie chce automatycznie rozpocząć bootowania to oznacza, że nie spodobało mu się ostatnie bootowanie (np. przerwa w dopływie prądu). Ale skoro mi się nie podoba to, że muszę w takim przypadku do niego podejść i wcisnąć enter - to rozwiązaniem jest dodanie:
GRUB_RECORDFAIL_TIMEOUT=5
w /etc/default/grub (na dystrybucjach debianowych)
a potem oczywiście update-grub2

(2013-07-30)

Kilka dni wlaczyłem z UPSem Powercom iCute ICT-730U

za chiny nie chciał się połączyć przez USB. W końcu wygoglałem, że trzeba mu dać inne parametry w /etc/nut/ups.conf:

driver = powercom
port = /dev/ttyUSB0
type=BNT-other
numOfBytesFromUPS=16
methodOfFlowControl=no_flow_control

(2013-05-07)

Spamer chce zablokować stronę, informującą, że jest on spamerem

Marek z Nowej Woli umieścił takie ogłoszenie: http://oferia.pl/zlecenie/item603418-zlece-zablokowanie-nielegalnej-strony-www-haker-poszukiwany Zlecę skuteczne zablokowanie nielegalnej strony www: http://mamdoscspamu.szyder.ca/ i najlepiej uzyskanie informacji o właścicielu tejże domeny i zdobycie kontaktu do niego. Powyższa strona podaje dane, min., mojej firmy, obrażając mnie. Niestety stronę prowadzi jakiś tchórz, który nawet nie ma odwagi podać kontaktu do siebie. Oczernianie mojej firmy to przestępstwo i najchętniej złożył bym doniesienie na Policję, w sprawie oszczerstwa mojej firmy oraz ujawnianie moich danych osobowych i adresowych. Prosze o oferty tylko i wyłącznie z konkretnymi cenami.


Na stronie, do której prowadzi link "więcej" znajdują się dane spamerów. Z mojej strony mogę potwierdzić, że: freshmail.pl, redlink.pl, combridge.com.pl, womat.pl, dezi.pl, willayork.pl, ckb.pl, ubezpieczeniago.pl, naszeubezpieczenia.com.pl, megatravel.pl, wyjazddlafirm.pl, solutions-it.pl, pixelbus.pl, tanileasing.info.pl, wysylajnami.pl, spr-int.pl, e-service-central.pl, zielonyaligator.pl, verbumnova.pl, energymodels.pl, cebit.pl, ryder.pl, polmedex.pl, eurodata.waw.pl - to domeny należące do spamerów - z których ja też dostałem spam. A ogłoszeniodawcą prawdopodobnie jest: Marek Szcześniak DMS, ECO HOME DESIGN 3D CARGO DOM Falenty Nowe Rozbrat 2A, 05-090 Raszyn Karczunkowska 77, Warszawa ul. Szkolna 21, 05-515 Nowa Wola kontakt@wysylajnami.pl marek.szczesniak@op.pl Z domeny wysylajnami.pl otrzymałem spam około 2012-08-27. Pan Marek otrzymuje ode mnie poradę prawną: nawoływanie do popełnienia przestępstwa jest przestępstwem. A potencjalni zleceniobiorcy to chyba nie przeczytali dokładnie treści zlecenia... Niniejszym autor strony mamdoscspamu.szyder.ca otrzymuje ode mnie poparcie. Tak trzymać!

(2013-03-29)

nie ma to jak wysłać kartkę świąteczną konkurencji z dopiskiem:

Państwa dane pochodzą z publicznych źródeł danych takich jak książki telefoniczne, portale informacyjne lub znajdują się w naszej bazie.
(2013-03-28)

spamerzy "Międzynarodowa firma poszukuje pracownika na stanowisko w Polsce"

nadal rozsyłają spam. I oczywiście są to cyberprzestępcy z Ukrainy, która stała się chyba centrum cyberprzestępczości.

(2012-11-17)

Polscy spamerzy lekko nie mają

Chcielibyśmy przedstawić Państwu ofertę SEO pozycjonowania Państwa Firmy w Google, tak, aby zwiększyć zysk Państwa firmy ze sprzedaży w Internecie.

Wysłana do przedszkola...
(2012-09-08)

bezpieczeństwo w Volkswagen Banku

smtp.vwbank.net.pl [193.29.51.11] jest Open Relayem. Skąd wiem? bo używają go nigeryjscy scamerzy. Nigeryjscy scamerzy używają serwerów BANKU. Wysłałem o tym informację na info@ - odbiła się komunikatem o przepełnieniu skrzynek. No to zadzwoniłem sobie na 22 538 70 00 i po wybraniu tonowo numeru do recepcji odezwał się ochroniarz, powiedział, że nikogo nie ma, jest remont i mam zadzwonić na 22 538 77 88. Tam też odebrał ochroniarz, ale już nie był taki miły i powiedział, że on nie udziela żadnych informacji jak się skontaktować z informatykami. No to dzwonię z powrotem na 70 00 a tam ochroniarz mi mówi, że sprawa została już przekazana dalej. No jestem baaaardzo ciekawy.

(2012-08-23)

2mln haszy haseł chomikuj.pl w rękach włamywacza

przy czym włamywacz okazał się kompletnym kretynem, bo usiłował sprzedać tą bazę za 10-15 tyś. zł różnym redakcjom i samemu Chomikowi. A moim zdaniem za taką sumę mógłby kupić tylko ten, kto zrobiłby z tej bazy dalszy użytek - przynoszący zysk. Dla przykładu: słynna sprawa niemieckich urzędów skarbowych kupujących dane nieuczciwych podatników ukrywających kasę w bankach szwajcarskich - takie coś przyniesie zysk. Tyle to mogłyby być warte nie loginy i hasła ale dane użytkowników o ile te dane przedstawiałyby jakąś wartość np. schematy najnowszej chińskiej rakiety balistycznej, rozbierane zdjęcia jakiegoś celebryty etc.

(2012-08-10)

dzisiaj ktoś wchodził na moją stronę szukając:

"jak założyć piramidę finansową". W sumie nic w tym dziwnego, tylko tyle, że wchodził z IP należącego do PZU: proxy2.pzu.pl.[193.109.244.28]

(2012-08-10)

list.dsbl.org nie działa!

nie działa od 3 lat! admini, którzy go nadal używają to chyba od 3 lat nie zaglądali do swojego serwera poczty! hańba im!

(2012-07-24)

Freshmail.pl rozsyła spam

Tego newsa powinienem napisać już dawno,, jakieś 2 lata temu. Freshmail.pl to system rozsyłania kampanii marketingowych/mailingów. Czyli właśnie - spamu. Do freshmaila zgłaszają się klienci posiadający własną bazę adresów e-mail a freshmail realizuje wysyłkę newslettera. Pomimo tego, że "FreshMail sprawdzi, czy Twoja wysyłka nie jest spamem" co akurat u mnie powoduje napady ROTFLa - klienci freshmaila a zatem i sam freshmail - rozsyłają spam. Dlaczego ROTFLa? Bo od samych początków freshmaila jego serwery są blokowane na moich serwerach poczty. I każda kampania marketingowa jest na moich serwerach poczty traktowana jako spam. A freshmail ponawia wysyłkę (nie)swojego spamu pomimo tego, że zawsze otrzymuje stosowny komunikat o niemożliwości dostarczenia przesyłki.

A teraz fakt: freshmail realizował wysyłkę spamu politycznego do użytkowników których dane wyciekły z bazy wrocławskiej karty miejskiej.

Archiwum newsów: Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6 Strona 7 Strona 8 Strona 9 Strona 10 Strona 11 Strona 12 Strona 13
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞