Lemat, strona prywatna

Archiwum newsów

(2009-06-22)

SORBS ogłasza swoje zamknięcie

jeżeli w ciągu miesiąca nie znajdzie się sponsor SORBS przestanie istnieć. Trzeba oczywiście uaktualnić filtry antyspamowe. Swoją drogą co jakiś czas dostaję dostęp do systemu, który sprawdza takie starocie jak list.dsbl.org czy rangers.eu.org - nie istnieją od lat.

(2009-02-25)

zrobiłem aktualizację systemu (Ubuntu 9 Jaunty Alpha) -> przestał działać dźwięk

w logach była taka piękna linijka idealna do googlowania hda_codec: Unknown model for ALC883, trying auto-probe from BIOS... -> kilka tysięcy wyników głównie o kombinowaniu z wpisami options snd-hda-intel model= w pliku /etc/modprobe.d/alsa-base czytam... czytam... czytam... czytam... czytam... 2h wklepałem w google typ mojej karty dźwiękowej ALC889A pierwszy wynik: dodaj usera do grupy audio zrobiłem, zadziałało a już się godziłem z myślą o ściąganiu i kompilowaniu ALSA

(2009-02-04)

Spam jest zły

Spamerzy zmuszają do inwestycji w filtry antyspamowe i antywirusowe, co podraża koszt działania hostingów.. Angażują czas adminów. Straty sięgają milionów dolarów. Ale jak xhejn na takim hostingu za stówę rocznie spamer jest klientem to xhejn jest on świętą krową i nie można go wywalić. A admini wtedy zostawiają moralność w domu. Jakim prawem żerują na pracy ludzi tworzących filtry antyspamowe skoro przyczyniają się do zwiększenia ilości spamu?

(2009-02-03)

spam-friendly easyISP.pl

W dzisiejszych czasach nie ma miejsca w Internecie dla adminów, którzy zostawiają kręgosłup moralny w domu.

(2009-01-17)

Tak sobie obserwuję logi serwera DNS

A konkretnie flood DNSowych zapytań ./NS do niego. I to nie tylko ja - wklepcie to w Google.

Był to DNS Amplification Attack. Atakujący wysyła sfałszowany pakiet UDP (fałszowany jest źródłowy adres IP) do serwera, który odpowiada listą root nameserwerów. O ile pytanie jest małe to odpowiedź jest bardzo duża. Stąd też "amplification" - atakujący ze słabym łączem powoduje DDOS.

(2008-12-07)

przed chwilką trafiłem na ciekawy serwis

i chciałem nawet się skontaktować z autorem ALE kątem oka dostrzegłem boxa "linki sponsorowane" a tam - same pigułki na potencję. Jaką wiarygodność odnośnie ochrony danych osobowych ma serwis, który takie rzeczy reklamuje?

(2008-11-12)

mccolo.com zamienił się z firmy Internetowej na Intranetową

tuż po tym, jak Hurricane Electric odciął im łącza. Dziwnym zrządzeniem losu w tym samym momencie statystyki spamcopa - liczba raportowanego spamu spadła dwukrotnie. Najpierw Atrivo/Intercage teraz mccolo - czyżby w końcu nastały ciężkie czasy dla ISP lubiących brudne pieniądze spamerów?

(2008-10-28)

dovecot i kmail się nie lubią

Sztandarowy czytnik emaili z KDE - kmail ma problem z serwerem IMAP dovecot. Po przyjściu nowego emaila jest on wielokrotnie duplikowany po stronie serwera (w katalogu cur jest wiele plików z tą samą wiadomością). Maintainerzy dovecota rozkładają ręce i doradzają używanie innego czytnika. (dokładniej czytnika, który nie używa dIMAP - disconnected IMAP). Dodatkowo zaobserwowałem, że kmail nie kuma dovecotowej quoty. Takich problemów nie ma thunderbird.

(2008-10-23)

Ludzie na Allegro to mają fantazję.

Właśnie oglądam jedną aukcję notebooka, w tytule "100% sprawny" a na zdjęciu w opisie widać rozlany wyświetlacz tak na 1/3 ekranu. I oczywiście znajduje się w kategorii normalnej a nie w "uszkodzone". Albo "sprawny - ale klawiatura nie działa a gniazdo zewnętrzne jest wyłamane". Albo osoba, która sprzedaje same notebooki bez zasilacza i innych akcesoriów. Ja rozumiem, że sprzedawca może być bezczelny, ale żeby ludzie byli tak naiwni?

(2008-10-23)

Sieć samej dyrekcji Spółki TP S.A. reprezentowana na spamcop-200!
źródło A.A.F. na pl.internet.mordplik

http://www.spamcop.net/w3m?action=checkblock&ip=212.244.73.235   212.244.73.235 listed in bl.spamcop.net (127.0.0.2)   [...]   Causes of listing   * System has sent mail to SpamCop spam traps in the past week (spam     traps are secret, no reports or evidence are provided by SpamCop)   * SpamCop users have reported system as a source of spam about 20     times in the past week   Additional potential problems   (these factors do not directly result in spamcop listing)   * DNS error: 212.244.73.235 has no reverse dns   Because of the above problems, express-delisting is not available   Listing History   System has been listed for 18.7 days.

 inetnum:     212.244.73.224 - 212.244.73.255
 netname:     DS-TPSA
 descr:      Dyrekcja Spolki TP S.A.
 descr:      Warszawa
 country:     PL
 admin-c:     KB1023-RIPE
 tech-c:     HT2189-RIPE
 mnt-by:     TPNET
 source:     RIPE # Filtered

 person:     Krzysztof Biarda
 address:     TP S.A. CST
 address:     ul. Nowogrodzka 47A
 address:     00-695 Warszawa
 address:     POLAND
 phone:      [...]
 nic-hdl:     KB1023-RIPE
 mnt-by:     TPNET
 source:     RIPE # Filtered
Jak oni nie mogą zrobić porządku u siebie, to co dopiero opanować tę masę zombie na neostradzie.

(2008-10-13)

admini strefa.pl nie znają się na bezpieczeństwie

http://diervilla.pl/images/wizrvshd.gif http://diervilla.pl/images/roffix_s.txt http://diervilla.pl/images/shizzel.txt to skrypty PHP injection. Świadczy to o tym, że osoba, która tą stronę tworzyła to nigdy nawet nie stała obok programisty lub webmastera a administratorzy hostingu to jakieś resztki po tych, którzy wyjechali do Anglii.

(2008-09-25)

Niemiecka dokładność w polskim wykonaniu

Domeny burdamedia.pl, chip.pl, wilk.lupus.pl, crn.pl, vbc.pl są RFC-Ignorant - nie istnieją adresy postmaster@. Na stronie chip.pl jest formularz do kontaktu z redakcją - adres chip-redakcja/vogel.pl oczywiście nie istnieje i nie można się z nimi skontaktować. Serwer pocztowy wilk.lupus.pl z którego idą mailingi przedstawia się nieprawidłowym EHLO. Lamerstwo, lamerstwo i jeszcze raz lamerstwo.

(2008-06-09)

Włamanie na webd.pl

URL http://nozyk.org/rob.txt (do tej pory pewnie usunięty) to skrypt typu Mic22 - świadczy o tym, że włamano się na serwer 83.149.77.134 metodą PHP injection. Hosting który podpisuje się określeniem "profesjonalny" nie powinien umożliwiać włamań byle nowozelandczykom.

(2008-05-08)

Nasza-klasa: 11-latki terroryzują koleżankę

Oho! Niektórzy dorośli nagle zauważyli problem agresji w Internecie. Takiej agresji, która została przeniesiona z "reala" w "virtual" i która może zostać przeniesiona z powrotem do "reala" kończąc się na przykład w szpitalu. O jedno pokolenie za późno!

(2008-04-02)

Manipulacja słowami

serwis hacking.pl donosi: "Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych, Michael Mukasey, ostrzegł, iż znaczne zyski generowane z piractwa i podrabiania produktów przekazywane są na rzecz organizacji terrorystycznych." natomiast portal Interia.pl na swojej stronie głównej umieszcza link "P2P to wspieranie terrorystów". Pytanie za 100 punktów dla dziennikarzy Interia.pl: jakim sposobem "piractwo" zamieniło się Wam na "p2p"? Link był za długi i się nie mieścił w okienku? Przypominam, że p2p polega na darmowym udostępnianiu plików - bez udziału pieniędzy. Zatem p2p nie może być źródłem finansowania czegokolwiek.

Archiwum newsów: Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6 Strona 7 Strona 8 Strona 9 Strona 10 Strona 11 Strona 12 Strona 13
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞