Lemat, strona prywatna

Boinc w Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Jak zainstalować sobie projekt SETI@home? Wystarczą 2 paczki: boinc-client i boinc-manager. Paczka boinc-app-seti jest zbędna a nawet szkodliwa. Boinc po zainstalowaniu sam ściągnie najnowszą aplikację SETI@home w wersji 5.28.

Nie mając o tym zielonego pojęcia zainstalowałem sobie boinca z tych 3 paczek. Przyłączyłem się (attach) do projektu seti@home - boinc ściągnął aplikację SETI@home Enhanced 5.28 a potem jeszcze AstroPulse 4.36. Po jakimś czasie musiałem zrestartować komputer - po restarcie paczka boinc-app-seti wykasowała wszystkie liczone właśnie i ściągnięte próbki. Wykasowała aplikacje i umieściła swoją wersję SETI@home 5.13. Zabolało.

Postanowiłem naprawić sytuację. Najpierw ściągnąłem ze strony najnowszego Boinca 6.2.15 (samorozpakowujące archiwum dla 64 bitowego linuxa), rozpakowałem i przekopiowałem pliki boinc, boinc_cmd, boincmgr do /usr/bin nadpisując starą wersję. Był jeszcze plik boinccmd identyczny z boinc_cmd to utworzyłem linka zamiast go kopiować. Wszystko to zrobiłem bez usuwania paczek. Następnie w BOINC Managerze w zakładce projekty wcisnąłem "nie pobieraj nowych danych" i poczekałem aż aplikacja SETI policzy unity do końca i wyśle wyniki. Usunąłem paczkę boinc-app-seti i (o ja głupi) zrobiłem "opuść projekt" (detach). W tym momencie wszystkie liczone od ostatniego restartu unity w zakładce "zadania" na stronie www projektu uzyskały status "Client detached" czyli krótko mówiąc je wcięło / poleciały w kosmos. Trzeba było zrobić w zakładce "Projects"->"Update" ale wtedy o tym nie wiedziałem.

Ponownie przyłączyłem się do projektu (attach) i boinc sam ściągnął SETI@home 5.28, Astropulse 4.36 i zaczął liczyć unity. Czyli obecnie jest ok, ale straciłem z 1000 punktów.

A na koniec dodam tylko tyle, że 5.28 liczy unity szybciej (przykładowo 3h 20min/unit SETI) w porównaniu do Ubuntowego 5.13 (przykładowo 5h/unit SETI) oraz liczy punkty lepiej - 5.13 raportował mi 52 punkty/unit (claimed credit) a dostałem 45 (granted credit) - identycznie jak w 5.28.

Data utworzenia : 2008-10-06, data aktualizacji :2008-10-13

Skomentuj ten tekst

Komentarze:

faj3r
2011-03-20 20:51:14
BOINC
Miałem BOINC'a na Leopardzie. Projekty SETi @ home oraz Einstein @ home i trochę dożynały mi procka :) na laptopie nie ma to sensu - za bardzo temperatura wzrasta.
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞