Lemat, strona prywatna

Allegro, citeam i spam

Ostatnio Grupa Allegro wymyśliła nowy serwis - citeam.pl. Jak wymyślili to oczywiście nie odbyło się bez zjebania. Mianowicie we właściwościach konta allegro pojawiła się znikąd opcja "Oferty z serwisu Citeam.pl" i oczywiście była ona defaultowo zaznaczona. Czyli zupełnie nagle i znikąd użytkownicy allegro zaczęli dostawać e-maile z serwisu citeam.pl. Co więcej citeam rozsyła także mailing do użytkowników nieaktywnych na allegro. Masowy mailing został uznany (i zgłoszony) za spam przez użytkowników gmaila, prawdopodobnie gmail zauważył tez masową wysyłkę na nieistniejące konta i natychmiast zablokował IP, z którego szedł mailing. Zablokował zarówno citeam jak i normalne powiadomienia allegro.pl np. o wygraniu aukcji.

Czyli tak: jakiś Geniusz Marketingu uznał, że należy wypromować nowy serwis korzystając z tego, że Grupa Allegro posiada tysiące użytkowników i w dodatku mają od razu przyporządkowane miasta. Ów Geniusz uznał, że poszanowanie prywatności użytkowników wymaga po prostu wielkiej dupy do przechowywania. Za plecami użytkowników zrobiono odpowiednie modyfikacje i odpalono serwis. Dziwne jest to, że nikt z ludzi technicznych nie zauważył i nie zgłosił Geniuszowi problemów technicznych związanych z wysyłaniem milionów e-maili. A człowiek pełniący obowiązki Inspektora Ochrony Danych Osobowych chyba nie mógł się oderwać od cycków jakiejś blondynki skoro nie zauważył takiego Geniusza i jego pomysłów. Nikt z ludzi technicznych natomiast nie pomyślał o tym aby rozdzielić adresy IP allegro i citeam.pl.

Podstawa prawna, która umożliwia mi zjebanie Geniusza: Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną - zgoda na wysyłanie informacji handlowych nie może być domniemana lub dorozumiana.

zakładka powiadomienia w panelu allegro
powyżej jest zrzut ekranu z zakładki "powiadomienia" w panelu allegro. W takim stanie go zastałem dzisiaj. Opcje "Oferty z serwisu Citeam.pl" oraz "Zaproszenie do zaopiniowania przedmiotów w serwisie Co kupić" są dla mnie całkiem nowe. Nie zaznaczałem tych opcji. Do tej pory nawet nie wiedziałem o ich istnieniu.

Użytkownicy Allegro którzy chcą się wypisać z mailingu citeam.pl powinni wyczyścić następujące opcje:
Reszta musi użyć formularza kontaktowego na stronie citeam.pl - jest specjalna opcja "problemy techniczne->powiadomienia email" lub poszperać gdzieś w opcjach dostępnych po zalogowaniu.

W e-mailu z citeam.pl w stopce jest też link służący do wypisania się (ale on podobno nie chodzi, albo zaczyna działać po 7 dniach).

I teraz zjeby dla działu technicznego citeam - jak sobie ktoś xhejn NIE życzy to sobie NIE życzy. Jak nie umiecie zrobić aby link do wypisania się działał w real-time to kto Was xhejn zatrudnił i czy ta osoba teraz już wie, że popełniła błąd zatrudniając niekompetentnych fuszerów.

Na stronie http://webhosting.pl/Google.zablokowalo.poczte.wysylana.przez.Allegro.Dotknieci.tez.uzytkownicy.gazeta.pl.Czyzby.kara.za.spam jest opublikowany komentarz od pani Joanny Wagner z Działu Komunikacji Korporacyjnej Allegro.

Zjeby dla Pani Joasi: zgoda na otrzymywanie informacji handlowych nie może być domniemana lub dorozumiana. Nie możecie zaznaczać domyślnie użytkownikom żadnych dziwnych opcji!
Ponadto jeżeli użytkownik zarejestrował swoje dane osobowe w serwisie Allegro, to nie miał zamiaru rejestrować ich w całej Grupie Allegro. Nie bez znaczenia jest fakt, że użytkownicy nie mają pojęcia co ich czeka jak przeoczą opcję "Okazje i promocje w Grupie Allegro". Nie możecie przekazywać danych osobowych BEZ WIEDZY zainteresowanych osób pomiędzy różne serwisy. Za takie coś to GIODO powinien Wam wjechać do kuchni i zrobić z dupy jesień średniowiecza.
Nie jest też prawdą, że "Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania tego typu informacji" bo wasi programiści raczyli zjebać tą opcję.
To nie jest błąd gmaila, że zablokował Wasz spam. To był Wasz błąd, że Marketingowe Drony dopuściły do Internetu Geniusza z grupą nieudolnych programistów oraz nieudolnych adminów poczty.

Komentarze znalezione w Internecie:

A co, ktoś z pistoletem przy głowie kazał mu się rejestrować? ;f Nikt nikogo nie zmuszał, sam się dobrowolnie zarejestrował.

tu mi się przypomina SPAM and urinating in a public pool

Czyli tak: ludzie sobie chodzą na basen. Niektórzy szczają do tego basenu. Jaka jest więc alternatywa?
1) nie chodzić na basen
2) wybudować własny basen w ogródku
3) godzić się na "małą niedogodność"

Jeżeli wybierzemy punkt trzeci to wcale nie oznacza, że nie możemy publicznie napiętnować szczających do basenów.

tylko, że w tym wypadku akceptując regulaminy bez czytania koleś sam się zgodził na bycie obsikanym.

Och, problem w tym, że opcja "będziemy sikać ci do basenu" pojawiła się w moim przypadku dość nieoczekiwanie i od razu była zaznaczona... A to, że aby się wypisać trzeba splunąć przez lewe ramie trzykrotnie stojąc na prawej nodze jakoś nie poprawia sytuacji.

gdzie jest zakładka "powiadomienia"

Data utworzenia : 2011-12-03, data aktualizacji :2012-03-12

Skomentuj ten tekst

Komentarze:

xander
2015-01-09 06:59:18
Allegro chyba sprzedaje nasze dane
Posiadam konto firma na allegro. Przez większość czasu użytkowania miałem z tym kontem powiązany ten sam e-mail (darmowy, na tlenie), jednak ilość spamu mnie dobijała. Z racji, że wcześniej miałem już założoną prywatną skrzynkę postanowiłem ją podpiąć pod allegro. I co się stało? Ano nic, ilość spamu jaki przychodzi na to konto jest nawet większa, niż wcześniej na stare konto. Dodam tylko, że w opisach aukcji używam starego e-maila, nowy ma za zadanie odbierać maile od allegro (sprzedaż, komentarz, faktura). A więc kto sprzedaje nasze dane specom od "odchudzania jak A. Jolie", "tanim kredytom" i "ona ma 50 lat a wygląda na 25"?
Odpowiedź Lemata:
Jeżeli coś kupujesz lub sprzedajesz na allegro to twój adres email wędruje do sprzedawcy/kupującego. Wystarczy że taki ktoś ma wirusa.
Bogu
2014-01-07 13:46:08
citeam
Spoko informacja. Dzięki za wskazówki.
Gratuluję opanowania. Ja z pewnością pisząc na ten temat mocniej bym pocisnął ;) pozdr.
marta
2013-07-22 23:27:37
wybawco
nareszcie !! dzięki !
wilczy
2013-05-28 17:40:55
Super
Dziś mnie te Cityteam spieniło.Zapłaciłem tyle ile było w promocji {automat PAYU},
a po 12 dniach dostaje emajla ,ze ma dopłacić 30% {8,50}bo doszła przesyłka.
Szkoda ,ż nie kurierem za 25 zł.Mam nadzieje ,ze się pozbyłem tych smieci "promocyji inaczej"
eszek
2012-12-13 11:33:11
emaile z citeam.pl
Nareszcie sie znalazl ktos ,kto im powiedzial prawde - ze sa glupimi [wymoderowano]!!!
wszystkie opinie »
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞