Lemat, strona prywatna

Jak (nie) zostać hackerem?

Uwaga dzieci neostrady! Jest sposób na to, aby zmieszać waszego nielubianego administratora, tego co wam blokuje p2p, tego odpowiedzialnego za brak sieci z błotem!

Wystarczy mu postawić pytanie:

Czy w naszej sieci są wprowadzone limity na wychodzące pakiety SYN do portu 25tcp?

Sprawdźcie, to działa! A jak się zaczną przy tym mieszać, jak się wić, jak ściemniać ;) - Obecnie tylko najwięksi lamerzy tego nie mają!


Przede wszystkim należy zapytać o to na grupie alt.pl.comp.os.hacking. Zapytaliście? Dostaliście zjebki? No to czytajcie dalej.

Drugą rzeczą jaką powinniście wyczaić to róznica pomiędzy terminami hacker, cracker, lamer, luser, ladmin, script-kiddie... Bo wszystkie media oczywiście upraszczają sobie życie i nieprawidłowo przypisują etykietki.

Postaram się wyjaśnić co oznaczają te etykietki, oczywiście moje opisy nie muszą być zgodne z prawdą i nie muszą być ścisłe.

O definicję można się długo i namiętnie spierać, postaram się ją ująć w jednym zdaniu:

Hacker to człowiek, który chce poszerzać swoją wiedzę.

Jak zostać hackerem?

Należy mieć przede wszystkim chęć do poszerzania swojej wiedzy. Chęć włamania się komuś na kompa doprowadza nas do etykietki script-kiddie.

Hacker zna:

Aby zostać hackerem trzeba poświęcić kupę czasu na własne dokształcanie, nikt nie zostanie hackerem po pięcu minutach od podjęcia decyzji lub 10 skryptach ściągniętych z internetu.

FAQ dla script-kiddie.

GGHack, co to jest, skąd ściągnąć?

Najlepiej zapytajcie o to na alt.pl.comp.os.hacking. Zapytaliście? Dostaliście zjebki? to czytajcie dalej. GGHack (inna nazwa: trojan.ggpassthief) to taka Atlantyda, wiadomo, że jest ale nie wiadomo gdzie. Jest to mityczny program do podsłuchiwania rozmów GG, łamania haseł GG, tylko kawy nie umie parzyć.

Jak zostać script-kiddie?

wystarczy ściągnąć sobie z netu kilka skryptów obiecujących złote góry, przy okazji kilka trojanów, które usuną z dysku naszego lusera połowę danych (przypadek s-k z trojanem potwierdzony na alt.pl.comp.os.hacking)

Jak zostać ladminem?

Wystarczy zainstalować Win XP,2k; podłączyć do netu i poczekać jakieś 10 minut - efekt blastera murowany.
Drogi ladminie, jak nie umiesz zabezpieczyć swojego kompa to zbieranie znaczków pocztowych jest zajęciem dla Ciebie adekwatnym.

Jak zostać zaawansowanym luserem?

Czy da się ukryć numer IP?

zależy przed kim, luseria nie wie nawet co to jest numer IP
Adresu IP nie można ukryć, każdy średnio zaawansowany admin potrafi wykopać dostatecznie dużo informacji aby odciąć sieć dupkowi nieumiejącemu się w niej zachować (wykroczenie przeciwko prawu). I to niezależnie od tego przez ile anonimowych proxy rzeczony dupek się łączył.

Przydatne linki:

http://www.kernelhacking.org/docs/kernelhacking-HOWTO/

I na koniec fragment sygnaturki BOFHa z apcohu:

Bóg stworzył apcoh, aby ćwiczyć lamerów. I tak się tam właśnie dzieje.


Data utworzenia : 2003-12-29, data aktualizacji :2007-03-27

Skomentuj ten tekst

Komentarze:

IQMM
2008-10-10 23:46:28
Ladmin
Jestem kompletnym amatorem. A takich też trzeba szanować. Liczę na odpowiedz która zrozumiem. Trochę se poczytałem.. Ta Szkoła Hakerów wygląda jak żywcem wyjęta Mando czy innych telezakupów. Zapłacisz, spróbujesz i na bank pożałujesz... Taki szmelc do niczego mi potrzebny. Chce się po prostu czegoś pożytecznego nauczyć. Nie mam żadnych wygórowanych ambicji. Ale niczego porzytecznego nie znalazłem. Ewentualnie bezużytecznego... gdzie i jak mogę sie czegoś nauczyć? Jakiś adres strony czy coś? Bo nawet głupi avast po aktualizacji nie chce mi ruszyć... ""Aplikacja nie można załadować skórki. Funkcja"usiGetSkin"zawiodła."" Ja wiem że zawracam pewnie dupę pierdołami. Ale jak mam płacić informatykowi za kilka kliknięć... które każdy dzieciak samemu zrobi to mnie szlak chce trafić. Idiotą nie jestem szybko się nucze, muszę tylko mieć co się nauczyć. Daj mi cokolwiek!
Odpowiedź Lemata:
google na zapytanie "usiGetSkin avast" zwraca obecnie 265 wyników. Jak chcesz "zostać hackerem" to ja bym radził od umiejętności szukania informacji.
molotov
2008-09-20 21:11:52
bajki dla dzieci - bajki o hackerach
Najbardziej śmieszy mnie dorabianie ideologii wokół "hackerstwa", text jest napisany przez osobę bardzo młodą albo bardzo infantylną, czytałem śmiejąc się na głos, bo tylko na to zasługuje. Oczywiście standardowe pierdolenie: hacker to taki robin hood, sprawiedliwy, nie dość że robi to wszystko co robi tylko po to by poszerzać swoją wiedzę to jeszcze nie chce zostać hackerem ale nim jest i oczywiście nikogo nie chce krzywdzić, no tak ta bajka jest nudna, aż się żygać chce, hackerzy to największe bydło internetu, większość z nich może i ma wiedzę ale przypisywanie im łatki robinhooda i dzielnego rycerza to jest przegięcie, to są zwykli abuserzy którzy dorabiają wokoło swych niecnych praktyk ideologie, wszystko to jest ch... warte w skrócie mówiąc, te bajki sobie wsadźcie w miejsce wydalania produktów przemiany materii.
Odpowiedź Lemata:
Nie, hacker to nie jest włamywacz, cracker (proponuję słownik angielsko-polski) to jest włamywacz. Hacker to nie jest też "Robin Hood". W artykule jest wyraźnie powiedziane - "człowiek, który pragnie rozszerzać swoją wiedzę". Widocznie nie znasz angielskiego i mylisz te pojęcia. Polskiego też nie znasz i nie masz pojęcia jak zainstalować słownik ortograficzny.
keep going
2008-04-14 01:54:20
zapytanie bez zartu
Uszanowanko :) zastanawiam sie od czego zaczac, jesli nie wiem praktycznie nic na temat programow, sposobow i technik korzystania z internetu bez ograniczen??? bede wdzieczny za rade! greaytnes ;)
Odpowiedź Lemata:
Od edytora z korekcją błędów?
gustlik macalik
2008-04-02 12:29:15
sprostowanie
Lemat napisał: "nikt nie zostanie hackerem po pięcu minutach od podjęcia decyzji lub 10 skryptach ściągniętych z internetu" Hackerem może nie, ale prawdziwym h0ck00rem można - wystarczy zakupić [wymoderowano - za reklamę u Lemata wypadałoby zapłacić] Tylko jak ktoś będzie chciał przeczytać opis z tej strony, to niech położy kilka poduszek wkoło krzesła, żeby się za bardzo nie potłukł, jak będzie spadał ;) I jeszcze jedno pytanie do Autora: czy Ty sprawdzasz lokalizację IP każdego komentarza, czy tylko tych bardziej głupkowatych ;) (Szanuję Twój czas - piszę z Łodzi ;))))
Odpowiedź Lemata:
1) ten link, który podałeś - widziałem chyba kiedyś demo drugiego rozdziału - multimedialny kurs odpalania nmapa. Siedzi koleś, odpala konsolę i pisze pracowicie "nmap" z parametrami. To tak, jakby posadzić małpę przed telewizorem, puścić film instruktażowy a potem posadzić za sterami F16. 2) IP - tylko tych bardziej.
wójek bajtek
2008-01-13 02:14:38
jaja se robie
ej ale ja mam gghack, podsłuchuje rozmowy, łamie hasła kont gg i ściąga mi listę użytkowników z podanego nr, sam go napisałem, w prastarym języku --C, który bazuje jeszcze na lapmach ;)
wszystkie opinie »
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞