Lemat, strona prywatna

Zadanie III

Dość woooolno Wam idzie rozwiązywanie moich zadań postanowiłem więc również trochę zwolnić..... tak mniej więcej do tempa żółwia.

Logo

Chyba tylko starzy wyjadacze znają ten język. ;) Na ekranie graficznym znajduje się żółw, któremu wydajemy komendy:

i moja radosna tfórczość:

standardowo żółw znajduje się na środku białego ekranu, opuszczony w dół (dn), głową w górę / północ, zostawia ślady w kolorze czarnym.

przyjmujemy (dla uproszczenia), że każda komenda znajduje się w osobnym wierszu za wyjątkiem polecenia repeat, gdzie komendy znajdują się w jednym wierszu pomiedzy { }, rozdzielone spacją. Tak aby cała pętla była w jednym wierszu.

Waszym zadaniem jest wykonanie interpretera komend LOGO czyli na ekranie ma być ekran żółwia oraz formularz z polem textarea na wpisywanie komend.

Interpreter musi wskazywać błędy (zawierać "debugger") oraz nie dopuszczać do błędów typu wyjście żółwia poza ekran. (żółw poza ekranem "zdycha" i należy dbać o jego zdrowie.)

Oprócz tego aby nie było Wam za łatwo stworzycie listing, dzięki któremu można narysować..... hmm, samochód. Czerwonego małego Fiata.

Termin wykonania: 2003-10-13 23:59 (ok, dodam jeszcze tydzień, ze względu na ilość nadesłanych roziązań)

Sezon ogórkowy w pełni i niestety nie mam czasu aby przyłożyć się do tego zadania. Wszystkich daremnie oczekujących serdecznie przepraszam.


Data utworzenia : 2003-11-25

Skomentuj ten tekst

Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞