Lemat, strona prywatna

PIIT: Uwagi do projektu nowelizacji ustawy PT

2009-10-13 00:00:00

za Dziennikiem Internautów - Swoją opinię dotyczącą projektu Ministerstwa Infrastruktury przedstawiła m.in. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.
    Wnosimy o merytoryczną dyskusję na przepisami dotyczącymi Działu VIIa w zakresie:

        * Definicji SPAM;
        * Zakresu obowiązków dostawców usług telekomunikacyjnych;

    Zdaniem PIIT obowiązki operatorów sieci telekomunikacyjnych dostawców usług w zakresie SPAMu powinny być ograniczone do przekazywania informacji "innym organom".

Niniejszym chciałbym poinformować PIIT, że SPAM jest zastrzeżonym znakiem towarowym Hormel Foods. ;)
A obowiązkiem dostawców powinno być ruszenie 4 liter i zlikwidowanie przyczyny spamu i innej szkodliwej działalności w sieci.

Bardzo dobrze, że nie ma precyzyjnego określenia spamu i zakresu obowiązków ISP - bo w momencie wchodzenia ustawy w życie mogłoby się okazać, że zapisy są mocno przestarzałe. Dla przykładu - kilka lat temu pojawił się nowy rodzaj spamu - "polityczny".

Wygląda na to, że poszczególne uwagi PIIT dostępne (za tym artykułem) w tym dokumencie redagowały rożne osoby - bo z jednej strony mówią, że są inne drogi komunikacji niż papier z podpisem (czyli widzą zmieniający się świat) a z drugiej betonowa konserwa czyli "zdefiniujcie pojęcie spamu i biada wam, jeżeli postawicie przecinek w złym miejscu".
Data utworzenia : 2009-10-13

Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞
Cookie Bullshit
Mapa strony
engine: lem.. at lemat·priv·pl