Lemat, strona prywatna

Archiwum newsów

(2011-09-19)

wybory za pasem

a spamerzy w lesie, czyli
"Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych należy poinformować wszystkie osoby, których dane zebraliśmy, w jaki sposób chcemy tych informacji użyć. Wyborcy powinni też wiedzieć, od kogo mogą żądać wykreślenia ich personaliów z założonego przez komitet zbioru" Wojciech Wiewiórowski, GIODO

(2011-06-29)

Polscy spamerzy lekko nie mają cz. IV

spam "Jak_poszukiwać klientów?" skierowany do dentysty. Proszę sobie wyobrazić - krótko ścięty gość będzie biegał po ulicy i pytał "chcesz plombę?"

(2011-06-13)

Polscy spamerzy lekko nie mają cz. III

spam z firmy produkującej parapety tym razem trafił nieco bliżej, bo do osoby zajmującej się fotografią ślubną i innymi imprezami (parapetówkami)

(2011-05-29)

Lubię tego gościa

bo w końcu powiedział z grubej rury co sądzi o usługach typu SEO

(2011-05-24)

po upgrejdzie postfixa

przestał on rozwiązywać revDNSy - w ogóle nie wysyłał zapytania do serwera DNS. przyczyną był inny skrypt startowy /etc/init.d/postfix, który kopiował jakieś pliki do chroota postfixa /var/spool/postfix. Po użyciu nowego skryptu dostarczonego przez opiekuna pakietu wszystko wróciło do normy.

(2011-05-12)

Polscy spamerzy lekko nie mają cz. II

Zapytanie o możliwość wysłania oferty silników elektrycznych do łodzi

. Odbiorca przymocuje ten silnik chyba do poidła/koryta, bo odbiorcą jest stadnina koni...
(2011-03-22)

Dzisiaj koparka kopie nad "moim" światłowodem

ta niepewność jest rozkoszna...

(2011-02-08)

Polscy spamerzy lekko nie mają:

Szanowni Państwo, Zwracam się uprzejmie z pytaniem, czy wyrażają Państwo zgodę na przesłanie informacji na temat skutecznych metod pozyskiwania nowych klientów...


adresatem jest sekretariat@szpital-psychiatryczny.....
(2010-12-04)

Padł mi dzisiaj internetdsl dzięki czemu zaliczyłem opad szczęki.

Pani na Błękitnej nie tylko używała fachowego słownictwa, ale też umiała zrestartować urządzenie po ich stronie - dotychczas tylko potrafili przyjąć zgłoszenie. W ciągu godziny miałem u siebie w domu technika z nowym modemem. następnie technik ten pojechał do centrali telefonicznej i siedział tam godzinę nadliczbową - aż zrobił. Naprawili problem w 2,5h, w sobotę.

(2010-10-30)

Jeżeli okular nie drukuje pdfów...

a w logach /var/log/cups/access_log pojawia się wpis "Create-Job client-error-bad-request" to może to być problem z błędnie działającym konfiguratorem drukarek - trzeba ręcznie edytować plik/etc/cups/printers.conf dodając do linii JobSheets słowo "none".

(2010-10-30)

Specjaliści od zabezpieczeń mówią,

że aby spam był opłacalny jedna na milion zaspamowanych osób musi złożyć zamówienie. Jeżeli przełożymy to na polskie warunki handlarzy bazami danych adresów email gdzie taka baza ma mniej więcej milion adresów i kosztuje kilkadziesiąt/kilkaset złotych to oznacza, że kupując taką bazę danych należy się liczyć ze stratami (zysk nie będzie większy niż koszt bazy i koszty mailingu).

Przy okazji przypominam, że wysyłanie Niezamówionych Informacji handlowych jest nielegalne, wysyłanie masowo "pytań o zgodę" jest spamem. A wysyłanie "pytań o zgodę" okresowo (np. raz na tydzień) do tych samych osób po prostu głupotą. Spamerzy kończą na czarnych listach.

(2010-09-27)

Phishing mbanku

Po raz pierwszy mam (prawie) bezpośredni kontakt z ofiarą phishingu bankowego. Czyściłem serwer poczty na którym jedno z kont miało ustawione hasło identyczne z loginem. Z tego konta szły setki spamu w świat. Oprócz tego użytkownik wcześniej otrzymał wiadomość, niby z mbanku, musiał się zalogować na podanej stronie i prawdopodobnie podać hasło jednorazowe do przelewu. Po czym przestępcy wyczyścili mu konto do zera. Ciekaw jestem czym się sprawa skończy...

(2009-10-13)

PIIT: Uwagi do projektu nowelizacji ustawy PT

Wnosimy o merytoryczną dyskusję na przepisami dotyczącymi Działu VIIa w zakresie:

* Definicji SPAM;
* Zakresu obowiązków dostawców usług telekomunikacyjnych;

Zdaniem PIIT obowiązki operatorów sieci telekomunikacyjnych dostawców usług w zakresie SPAMu powinny być ograniczone do przekazywania informacji "innym organom".

(2009-07-31)

tepsa zablokuje port 25

sześć lat czekałem na tą chwilę...

1 grudnia z sieci tepsy powinno zniknąć 200 tysięcy źródeł spamu (tych zombie, które wysyłają bezpośrednio). Oczywiście nie oznacza to, że nagle te komputery staną się czyste jak łza - nadal mogą być używane w niecnych celach.

Informacja dla postmasterów: do 1 grudnia należy udostępnić userom porty 465 i 587 wraz z instrukcjami przestawienia czytników na te porty (patrz link niżej). Jeżeli chodzi o mojego ulubionego postfixa to robi się to dodając fragment w master.cf oraz generując certyfikaty dla połączenia szyfrowanego.

(2009-07-20)

open-whois.org przestał działać

SA dodaje za niego aż 2.4 punkta:
2.4 DNS_FROM_OPENWHOIS RBL: Envelope sender listed in bl.open-whois.org.
więc warto uaktualnić reguły spamassasina - sa-update

Archiwum newsów: Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6 Strona 7 Strona 8 Strona 9 Strona 10 Strona 11 Strona 12 Strona 13
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞