Lemat, strona prywatna

Archiwum newsów

(2009-02-25)

zrobiłem aktualizację systemu (Ubuntu 9 Jaunty Alpha) -> przestał działać dźwięk

w logach była taka piękna linijka idealna do googlowania hda_codec: Unknown model for ALC883, trying auto-probe from BIOS... -> kilka tysięcy wyników głównie o kombinowaniu z wpisami options snd-hda-intel model= w pliku /etc/modprobe.d/alsa-base czytam... czytam... czytam... czytam... czytam... 2h wklepałem w google typ mojej karty dźwiękowej ALC889A pierwszy wynik: dodaj usera do grupy audio zrobiłem, zadziałało a już się godziłem z myślą o ściąganiu i kompilowaniu ALSA

(2009-02-04)

Spam jest zły

Spamerzy zmuszają do inwestycji w filtry antyspamowe i antywirusowe, co podraża koszt działania hostingów.. Angażują czas adminów. Straty sięgają milionów dolarów. Ale jak xhejn na takim hostingu za stówę rocznie spamer jest klientem to xhejn jest on świętą krową i nie można go wywalić. A admini wtedy zostawiają moralność w domu. Jakim prawem żerują na pracy ludzi tworzących filtry antyspamowe skoro przyczyniają się do zwiększenia ilości spamu?

(2009-02-03)

spam-friendly easyISP.pl

W dzisiejszych czasach nie ma miejsca w Internecie dla adminów, którzy zostawiają kręgosłup moralny w domu.

(2009-01-17)

Tak sobie obserwuję logi serwera DNS

A konkretnie flood DNSowych zapytań ./NS do niego. I to nie tylko ja - wklepcie to w Google.

Był to DNS Amplification Attack. Atakujący wysyła sfałszowany pakiet UDP (fałszowany jest źródłowy adres IP) do serwera, który odpowiada listą root nameserwerów. O ile pytanie jest małe to odpowiedź jest bardzo duża. Stąd też "amplification" - atakujący ze słabym łączem powoduje DDOS.

(2008-12-07)

przed chwilką trafiłem na ciekawy serwis

i chciałem nawet się skontaktować z autorem ALE kątem oka dostrzegłem boxa "linki sponsorowane" a tam - same pigułki na potencję. Jaką wiarygodność odnośnie ochrony danych osobowych ma serwis, który takie rzeczy reklamuje?

(2008-11-12)

mccolo.com zamienił się z firmy Internetowej na Intranetową

tuż po tym, jak Hurricane Electric odciął im łącza. Dziwnym zrządzeniem losu w tym samym momencie statystyki spamcopa - liczba raportowanego spamu spadła dwukrotnie. Najpierw Atrivo/Intercage teraz mccolo - czyżby w końcu nastały ciężkie czasy dla ISP lubiących brudne pieniądze spamerów?

(2008-10-28)

dovecot i kmail się nie lubią

Sztandarowy czytnik emaili z KDE - kmail ma problem z serwerem IMAP dovecot. Po przyjściu nowego emaila jest on wielokrotnie duplikowany po stronie serwera (w katalogu cur jest wiele plików z tą samą wiadomością). Maintainerzy dovecota rozkładają ręce i doradzają używanie innego czytnika. (dokładniej czytnika, który nie używa dIMAP - disconnected IMAP). Dodatkowo zaobserwowałem, że kmail nie kuma dovecotowej quoty. Takich problemów nie ma thunderbird.

(2008-10-23)

Ludzie na Allegro to mają fantazję.

Właśnie oglądam jedną aukcję notebooka, w tytule "100% sprawny" a na zdjęciu w opisie widać rozlany wyświetlacz tak na 1/3 ekranu. I oczywiście znajduje się w kategorii normalnej a nie w "uszkodzone". Albo "sprawny - ale klawiatura nie działa a gniazdo zewnętrzne jest wyłamane". Albo osoba, która sprzedaje same notebooki bez zasilacza i innych akcesoriów. Ja rozumiem, że sprzedawca może być bezczelny, ale żeby ludzie byli tak naiwni?

(2008-10-23)

Sieć samej dyrekcji Spółki TP S.A. reprezentowana na spamcop-200!
źródło A.A.F. na pl.internet.mordplik

http://www.spamcop.net/w3m?action=checkblock&ip=212.244.73.235   212.244.73.235 listed in bl.spamcop.net (127.0.0.2)   [...]   Causes of listing   * System has sent mail to SpamCop spam traps in the past week (spam     traps are secret, no reports or evidence are provided by SpamCop)   * SpamCop users have reported system as a source of spam about 20     times in the past week   Additional potential problems   (these factors do not directly result in spamcop listing)   * DNS error: 212.244.73.235 has no reverse dns   Because of the above problems, express-delisting is not available   Listing History   System has been listed for 18.7 days.

 inetnum:     212.244.73.224 - 212.244.73.255
 netname:     DS-TPSA
 descr:      Dyrekcja Spolki TP S.A.
 descr:      Warszawa
 country:     PL
 admin-c:     KB1023-RIPE
 tech-c:     HT2189-RIPE
 mnt-by:     TPNET
 source:     RIPE # Filtered

 person:     Krzysztof Biarda
 address:     TP S.A. CST
 address:     ul. Nowogrodzka 47A
 address:     00-695 Warszawa
 address:     POLAND
 phone:      [...]
 nic-hdl:     KB1023-RIPE
 mnt-by:     TPNET
 source:     RIPE # Filtered
Jak oni nie mogą zrobić porządku u siebie, to co dopiero opanować tę masę zombie na neostradzie.

(2008-10-13)

admini strefa.pl nie znają się na bezpieczeństwie

http://diervilla.pl/images/wizrvshd.gif http://diervilla.pl/images/roffix_s.txt http://diervilla.pl/images/shizzel.txt to skrypty PHP injection. Świadczy to o tym, że osoba, która tą stronę tworzyła to nigdy nawet nie stała obok programisty lub webmastera a administratorzy hostingu to jakieś resztki po tych, którzy wyjechali do Anglii.

(2008-09-25)

Niemiecka dokładność w polskim wykonaniu

Domeny burdamedia.pl, chip.pl, wilk.lupus.pl, crn.pl, vbc.pl są RFC-Ignorant - nie istnieją adresy postmaster@. Na stronie chip.pl jest formularz do kontaktu z redakcją - adres chip-redakcja/vogel.pl oczywiście nie istnieje i nie można się z nimi skontaktować. Serwer pocztowy wilk.lupus.pl z którego idą mailingi przedstawia się nieprawidłowym EHLO. Lamerstwo, lamerstwo i jeszcze raz lamerstwo.

(2008-06-09)

Włamanie na webd.pl

URL http://nozyk.org/rob.txt (do tej pory pewnie usunięty) to skrypt typu Mic22 - świadczy o tym, że włamano się na serwer 83.149.77.134 metodą PHP injection. Hosting który podpisuje się określeniem "profesjonalny" nie powinien umożliwiać włamań byle nowozelandczykom.

(2008-05-08)

Nasza-klasa: 11-latki terroryzują koleżankę

Oho! Niektórzy dorośli nagle zauważyli problem agresji w Internecie. Takiej agresji, która została przeniesiona z "reala" w "virtual" i która może zostać przeniesiona z powrotem do "reala" kończąc się na przykład w szpitalu. O jedno pokolenie za późno!

(2008-04-02)

Manipulacja słowami

serwis hacking.pl donosi: "Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych, Michael Mukasey, ostrzegł, iż znaczne zyski generowane z piractwa i podrabiania produktów przekazywane są na rzecz organizacji terrorystycznych." natomiast portal Interia.pl na swojej stronie głównej umieszcza link "P2P to wspieranie terrorystów". Pytanie za 100 punktów dla dziennikarzy Interia.pl: jakim sposobem "piractwo" zamieniło się Wam na "p2p"? Link był za długi i się nie mieścił w okienku? Przypominam, że p2p polega na darmowym udostępnianiu plików - bez udziału pieniędzy. Zatem p2p nie może być źródłem finansowania czegokolwiek.

(2008-03-03)

Administratorzy dają ciała

26 lutego Igor rozesłał spam z adresem Tonida jako nadawcy. Czy uwierzycie, że są w Polsce "administratorzy", którzy nie nie mają zielonego pojęcia o odczytywaniu nagłówków spamu w celu wykrycia źródła? Osoby bez wykształcenia praktycznego nie powinny zajmować się stawianiem i administrowaniem serwerów pocztowych.

Archiwum newsów: Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6 Strona 7 Strona 8 Strona 9 Strona 10 Strona 11 Strona 12 Strona 13
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞
Cookie Bullshit
Mapa strony
engine: lem.. at lemat·priv·pl