Lemat, strona prywatna

Jak zapchać bazę spamerom

Problem spamu niestety coraz częściej dotyczy każdego z nas. Uważam, że należy szkodzić spamerom najbardziej jak to tylko jest możliwe.

Dlatego jeżeli otrzymacie spam w html-u, gdzie w środku jest "obrazek", który powoduje weryfikację Waszego adresu w bazie spamerów, to możecie umieścić na stronie ten link w formie obrazka 1x1, na ukrytej warstwie (style="display:none" lub "visibility:hidden"), z losowo generowanym mailem.

przykład: http://domena.spamera/potwierdz.php?email=losowy email

Spowoduje on dopisanie do bazy spamerskiej nieistniejącego emaila. Mi średnio wychodziło 1000 takich maili dziennie. Podejrzewam, że własnie dlatego pewien spamer uznał swoją bazę za zaśmieconą oraz zmienił serwer. Akurat ostanio nie dostałem tego typu spamu więc nie posiadam aktywnej tej funkcji, ale jak tylko się pojawi coś interesującego to znowu włączę.


Inny sposób: na stronie dać ukryty link mailto: do losowego adresu email - coś w stylu uniqid() + '@' + uniqid() + '.tld'
Data utworzenia : 2006-06-18

Skomentuj ten tekst

Komentarze:

Gimbusy zawsze znajdą sobie zabawę.
2015-03-31 11:34:43
Gimbusy zawsze znajdą sobie zabawę.
Nie prościej dodać nadawcę do adresów blokowanych lub po prostu w programie pocztowych oznaczyć jako niechcianą i po sprawie ? ... ale nie to byłoby zbyt proste gumbusy muszą się zemści bo to mściwa rasa.
Odpowiedź Lemata:
a wtedy spamerzy zmieniają adres nadawcy, zmieniają IP i można tą całą blokadę sobie w D. wsadzić. A przy okazji - mógłbyś przestać robić, to co aktualnie robisz? Bo chyba wydaje Ci się, że mi szkodzisz w jakiś sposób.
baraqs
2007-11-06 11:19:12
ja generuje 3 miliony
na swojej stronie generuje 3 miliony lipnych maili, to sie dopiero oni najedza
mirion
2007-07-12 21:29:30
Moja cegiełka
Skoro się pojawił antyspam.pl, to chciałem się pochwalić własną (zainspirowaną tym serwisem) niestandardową cegiełką. http://nadolice.net/hwds Zamiast na imponującą ilość postawiłem na wymęczenie, po każdym wygenerowanym zdaniu jest mału usleep() tak, aby generowanie strony zajmowało około 30 sekund. Jednokrotne przejście przez całość powinno zająć harvesterowi ponad 8 godzin. No i ta poezja komputerowa... Z niektórych zdań można się dobrze uśmiać!
cin501
2007-03-08 11:07:45
Walka ze spamerami.
Pewnie już to znacie, ale podobne gotowe rozwiązania są na stronie http://antyspam.pl/ Nie wiem czy są one nadal skuteczne?
Odpowiedź Lemata:
Każda cegiełka jest ważna. Ważne jest tylko, aby takie rozwiązania nie były standardowe.
zbiggy
2006-06-18 16:08:40
a co ma zrobić zwykły zjadacz chleba bez własnej strony?
Ja do tej pory robiłem kopiuj wklej takiego adresu do przeglądarki www i podmieniałem swój adres e-mailowy na adres innego spamera, który kiedyś podesłał mi spam. Chodzi mi tu o rzeczywisty adres spamera, który podaje w treści maila razem z danymi kontaktowymi (komórka, telefon, adres firmy), a nie ten podrobiony z pola from:. Czy moje rozwiązanie jest równie skuteczne co Twoje ze stroną? W ten sposób spamerzy wymieniają się spamem między sobą :-)
Odpowiedź Lemata:
Słusznie.
wszystkie opinie »
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞