Lemat, strona prywatna

Spamtrap - karmię nim bayesa

hwds@lemat.priv.pl

Podany wyżej adres służy wyłącznie do łapania spamu, w szczególności nie życzę sobie otrzymywać na niego reklam, ofert oraz innych przesyłek masowych. Wysyłając na mój adres tego rodzaju przesyłki zgadzasz się na umieszczenie twoich adresów na wszystkich możliwych czarnych listach oraz blokowanie ich zawsze i wszędzie. Wysyłając na ten adres spam automatycznie zgadzasz się na jego ewentualną publikację. Dokładniej

Warning: above address is made available only for spam-harvesters and I don`t want to receive any advertisements, offers and other bulk mailings. Sending such things to the above address you authorize me to place your addresses on any available blacklists and blocking them everywhere and every time. Sending bulk mail to the above address you authorize me to make your message publicly available. More about it

[Text zaczerpnięty (i lekko zmodyfikowany) ze strony www.nospam-pl.net]

Poniżej notomiast jest lista spamerów, czyli osób które będą u mnie blokowane (dożywotnio - po domenie) za spam

† - oznacza spamera wielokrotnego, niereformowalnego, kłamcę itp. itd. - słowem - najgorszy gatunek trolla

Uwaga !!! Od jakiegoś czasu firma ProSoftware, OLC, CyberiaCafe (jeden i ten sam spamerski pomiot)

sprzedaje bazy danych adresów e-mail. Uprzejmie informuję, że w tej bazie danych znajduje się kilka spamtrapów (swojego czasu był tam/jest też mój spamtrap). W większości przypadków wysłanie e-maila na spamtrapa skutkuje zablokowaniem poczty od nadawcy (spamera). Przebiega to mniej więcej nastepująco:

Jeżeli zatem nadal chcecie kupować bazy e-maili (np. od ProSoftware), to od razu połóżcie głowę na pieńku

Pamiętajcie - jak wyślecie e-maile do miliona osób, to 1% wyrazi zainteresowanie i byc może kupi Wasz produkt, 90% Was oleje ale pozostałe 9% osób uzna Wasze działania za nielegalne i możecie mieć 9 000 procesów o złamanie ustawy UoŚUDE. Każdy po 5000 PLN. Trafia to do Was?

Aby nie być gołosłownym »

UOKiK decyzją RLU - 751 - 3/03MW stwierdził naruszenie m.in. ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną i nakazał Firmie Edukacyjnej Impuls Plus z Grudziądza aby zaprzestała wysyłania spamu oraz zamieściła w Gazecie Wyborczej wydanie piątkowe ogólnopolskie oświadczenia o treści podanej w decyzji w zakreślonym terminie.

2003-11-06 odbył się pierwszy proces przeciwko spamerowi z CPI. Sąd uniewinnił właściciela firmy ale rozprawa trwa nadal  - oskarżona jest studentka, która rozsyłała mailingi...

2003-11-11 Dzisiaj się uśmiałem - trafił mi się spamer, który zakupił mój adres od Prosoftware.
i oczywiście wysłał do mnie email kwalifikujący się jako Niezamówiona Informacja Handlowa
Doradziłem spamerowi aby już zaczął gromadzić fundusze na dobrego prawnika.

2003-12-03 CPI pomimo trwającej rozprawy sądowej nadal spamuje! Ci mają tupet. Przypadkowo dowiedziałem się tego zaglądając na konto bez filtrów antyspamowych...

2003-12-07 dziś spamuje hdt.com.pl oczywiście na spamtrapa, nie za bardzo kwalifikuje się to jako NIH więc ograniczam się jedynie do blacklistowania ich domeny+ich ISP (wave-net)

2004-03-08 woow, ale czasu mineło od ostatniego wpisu tutaj, co nie oznacza, że spamu polskiego w ogóle nie było...
enyłej, dzisiaj otrzymałem spam z polandexport.pl.


Data utworzenia : 2003-12-04, data aktualizacji :2007-03-26

Skomentuj ten tekst

Komentarze:

nie rozumiem Was dzieci
2011-12-29 19:05:41
walka ze spamem
Drogie dzieci wkręciliście sobie jakąś misję walki ze spamem a nawet nie wiecie co to spam. Jak mówi ustawa dopuszczalne jest wysyłanie zapytań. W większości firmy zajmujące się mailingiem wysyłają właśnie zapytania i mają na ogół prawnika, który tego pilnuje. Poza tym każdy mailing jest wysyłany z innego IP, innego serwera, innej domeny więc jak chcecie z tym walczyć? Uznajcie, że na świecie jest 90% głupich i 10 % mądrych i tego nie przeskoczycie.
Odpowiedź Lemata:
Jeszcze jeden "prawnik", co to nawet ustawy nie czytał (nie mówiąc o zrozumieniu).
anty spam
2010-09-17 20:55:45
czy spam cop działa
Witam
Mam konto na gmailu i zacząłem dostawać spam. Zgłaszanie do spamcopa nic nie daje. Co mogę jeszcze zrobić. Spamerzy są upierdliwi nawet dostałem przesyłkę od siebie (to się chyba joe job nazywa) proszę o jakieś sugestie. Codziennie przychodzi po 15 takich lub więcej.
Odpowiedź Lemata:
możesz stosować filtrowanie po stronie programu pocztowego (Outlook, Thunderbird)
REGIS
2006-12-04 11:10:04
jak rozpoznac kto spamuje wewnatrz sieci
NO OK TO WIRUSY MAM ZALATWIONE. ALE JAK OGRANICZYC WYSYLANIE SPAMU
Odpowiedź Lemata:
regis
2006-12-04 10:48:48
jak rozpoznac kto spamuje wewnatrz sieci
witam, jak dowiedziec sie kto wewnatrz mojej sieci wysyla spam. Jedyne co widze to ze moj adres zewnetrzny zostal umieszczony na czarnej liscie.
Odpowiedź Lemata:
Michu
2006-10-19 03:37:00
Mam pomysl
Zaznaczam, ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o komputery i informatyke, wiec w odpowiedzi na moj wpis prosze o reakcje w postaci co najwyzej dyskretnego i wyrozumialego usmiechu, a nie od razu wybuchu rechotu i kpienia sobie z mojego lamerstwa, czy jak tam sie zwie. Czy nie glupi bylby pomysl stworzenia w programach pocztowych opcji polegajacej na mozliwosci odeslania w "odpowiedzi" na mail bedacy spamem listu o tresci zgodnej z ta, jaka jest zamieszczana zwykle w odpowiedziach na maile niedostarczone? Chodzi mi o to, zeby spamer dostal powiadomienie, ze adres, na ktory wyslal spam, po prostu nie istnieje - co, mam nadzieje, skutkowaloby skasowaniem tego adresu z listy adresow zebranych przez spamera czy jego program. Czy w/w proces "odeslania jako niedostarczonego" spamu spamerowi jest w ogole mozliwy? Czy jest jakis program dzialajacy w oparciu o taka idee? Odkrylem proch? Pozdrawiam serdecznie. Strona jest bardzo dobra.
Odpowiedź Lemata:
1) spamerzy fałszują adres nadawcy, "odesłanie" czegokolwiek spowoduje więcej śmieci w skrzynce niewinnego człowieka. 2) można dawać komunikat podczas sesji SMTP: 550 User not found, ale ja mam takiego usera od września 2004 - nadal widzę spam w logach do niego.
wszystkie opinie »
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞