Lemat, strona prywatna

Kto kogo blokuje

W dyskusji ze spamerami bardzo często przewija się wątek "wy admini nie macie prawa niczego filtrować". Okazuje się, że jednak mamy prawo blokować wszystko to co zechcemy - z następujących powodów:

To się nazywa wolność wyboru.

Mój provider nie dość, że ma swój regulamin, to jeszcze posiada moje upoważnienie do stosowania odpowiedniej polityki antyspamowej. Upoważniam go do posiadania inwencji twórczej podnoszącej jakość jego usług. Aktywnie wspomagam go, zgłaszając spam do odpowiednich abuse.

Mówię tu oczywiście o blokowaniu wyłącznie tam gdzie mam władzę czyli na własnym podwórku, ale nic nie stoi na przeszkodzie abym nie powiadomił "sąsiada", że z takiego a takiego źródła właśnie idzie duży mailing, który jest spamem.

Jeden admin powie drugiemu - drugi trzeciemu i już są poustawiane filtry na większości serwerów pocztowych. 

PS. Niedługo wyjdę ze szpitala, po tym jak pokazałem ten tekst naszemu działowi marketingu. Ale warto było. ;)


Data utworzenia : 2004-02-17

Skomentuj ten tekst

Komentarze:

arsen
2004-07-14 07:01:05
Blokowanie IP
Masz racje Lemat trzeba wycinac po IP. Mialem taki przypadek ze po odpaleniu maila ktorego dostal moj znajomy pokazal sie zestaw fotek a na pierwszym planie facet z tak wielkim fiutem ze o malo co kolega nie wpad w kompleksy. Malo tego bylo by wszystko OK tylko jedna rzecz za mojm klega stala jego corka 11 lat. Znalezlismy facia ktory to zpowodowal i dostal taki prezent ze szczyscilo mu kompa na widozie. nie wiem jak w polsce tu we francji moze nas pocalowac w dup... W archiwum lezy slawetny mail z pelnymi logami. Zeby to byly zdjecia o tresci pedofilskiej to juz by facia szczyscila francuska zandarmeria. Ale wracam do tematu. Mam serwer i uwazam ze trzeba walczyc ze spamem, ja mam dziennie srednio ok 30 maili na spamie a serwer jest tylko prywatny u mnie w domu nie komercyjny. Raz robilem testy z serwerem SMTP trwalo to jakie poltora tygodnia i niestety na PolSpami w bazie danych zostal zarejestrowany moj IP serwera jako spamerski. Aha, tak poza tematem, kilka dni temu francuskie biuro d/s informatyki wydalo zalecenie aby migrowac z oprogramowanie firmy Microsoft na systemy bardziej profesjonalne. Firma Mandrakesoft otrzymala zlecenie na zainstalowanie 1500 pakietow Linux Mandrake 10 na maszynach w wybranych instytujach panstwowych francji. Mysle ze to poczatek konca syfiastego oprogramowanie Bila- oszusta. Pozdrawiam z Paryza !!!
Wojtek
2004-06-07 18:09:11
re:
Wiesz, co? To jest moja kanapka i to ja decyduję z kim się podzielę. Zazwyczaj jest ona dobra. Czasem też oboje się strujemy... No chyba, że jestem wredny i daję "kumplowi" złą kanapkę. No, ale to Twój wybór. Śniadanie rób sobie sam. (czyt. filtry antyspamowe) przepraszam, ale nie potrafię się powstrzymać
Odpowiedź Lemata:
na mordpliku właśnie wygasł (?) flame-war, muszę się przyznać, że ja wymiękłem po pierwszych 200 postach...
hris11
2004-03-16 05:55:43
Zredukowanie do absurdu.
Uważam że fragment o rozpowszechnianiu adminom adresu do zablokowania, jest sprzeczny z moją opinią na temat rozmowy z sąsiadami. To co wtedy by ktoś zrobił nazywało by się "Anty-reklamą" Chyba także zakazaną, wbrew prawu. Możliwość pomyłki adresu źródła i możliwość wprowadzenia celowo fałszywych informacji, jest dla mnie wystarczającym powodem które widze by zachować ip do zablowania dla użytku własnego serwera. Pozdrawiam Krzychu
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞