Lemat, strona prywatna

Poufne dane w wydaniu p2p

Tepsa na pl.internet.komunikaty zamieściła takie info:
Telekomunikacja Polska informuje, ze stwierdzono przypadki nieświadomego ujawnienia przez użytkowników Neostrady swoich danych rejestracyjnych w sieciach P2P (np. eDonkey, iMesh, Kaaaza). Upublicznienie tych danych następuje w wyniku udostępnienia dysku komputera lub katalogu, a w nich pliku zawierającego dane rejestracyjne. Dane rejestracyjne użytkownika (tj. dane osobowe, login, hasło, ID i PIN) powinny podlegać szczególnej ochronie, gdyż ujawnione nieuprawnionym osobom mogą być wykorzystane na przykład do popełnienia przez nich przestępstwa. Użytkownicy oprogramowania Peer-to-Peer powinni pamiętać, ze udostępnienie dysku lub zawartości katalogu powoduje, ze wszystkie podkatalogi i wszystkie pliki w nich umieszczone są widoczne dla innych użytkowników danej sieci. W związku z tym Telekomunikacja Polska zaleca, aby każdy użytkownik Neostrady korzystający z sieci Peer-to-Peer sprawdził, jakie katalogi obecnie udostępnia (poprzez opcje ustawień w programie-kliencie sieci P2P). Ponadto sugeruje się przechowywanie wszelkich ważnych informacji, w tym w szczególności danych rejestracyjnych, na nośnikach zewnętrznych, np. dyskietce, płycie CD. Nie będzie wówczas zagrożenia nieświadomego udostępnienia przechowywanych danych. Dotyczy to nie tylko danych rejestracyjnych użytkownika, ale również wszystkich innych jego danych nie przeznaczonych do udostępnienia.
Mamusie i tatusiowe - korzystajcie z bankowości elektronicznej! 
Data utworzenia : 2004-11-05

Skomentuj ten tekst

Komentarze:

czlowiek
2007-05-26 02:54:38
p2p
Tia, ostatnio sąsiada uprzedzałem, że można sobie jego dane firmowe ściągać do woli, bo jego synek zasysa filmy i mp3'ki z p2p. Synek dostał ostatnio na urodziny playstation 2.
Ktos byc moze Łoś ?
2006-10-17 20:23:36
Taakk
Co do lacz nikt nie powinien miec pretensji , ale coz , lepiej kogos zbluzgac za to kim jest i przec o laczy sie z netem , najlepiej wywyzszac sie nad innymi i tym samym robic z siebie nie wiadomo kogo, coz ludzie i osobowosci bywaja rozne , ale co zrobic gdy ktos mieszka na wsi badz tesh na przed miesciach i nie ma dostepu do sieci ? Przeciez Chello i Neostrada , to shit tylko lamy z tego korzystaja , hm coz , zal was , tych ktorzy spedzaja , zycie przed kompem , ale co bylo by gdyby was nie bylo , nic net , bylby wielkim shitem , widac jedno pociaga za soba drugie , wiec troszkę szacunku , a dla nieukow , troszkę wzgardy ... " Patrz na siebie, gdy bedziesz w potrzebie, byc moze ktos ci pomoze, kogo twoj problem jeb ... "
Odpowiedź Lemata:
Ręka w górę: kto wie o co chodzi?
Protected by spf
[Nospam-PL.NET]
Seti@Home
www.php.net
© Lemat 2004 - ∞